AKCIJA ZLATA PENTLJA

ZLATA PENTLJA

15.2. MEDNARODNI DAN BOJA PROTI OTROŠKEMU RAKU

Danes, 15. 2. 2022, smo obeležili Mednarodni dan boja proti otroškemu raku. V vrtcu so prostori zasijali v zlati (in rumeni) barvi, saj je zlata pentlja simbol boja proti otroškemu raku.

Pri posredovanju gradiva in podrobnejših informacij nam je pomagala gospa Žvegler, mamica od Mance, ki je avtorica kart Zlata pentlja ter mamica od junaka 3. nadstropja Anžeta, ki je boj z rakom žal izgubil veliko prehitro.

S sodelovanjem v akciji ZLATA PENTLJA smo pokazali podporo:

– Junakom in Junakinjam – kot poimenujejo otroke z rakom,

– vsem, ki so premagali otroškega raka,

– družinam, ki pogumno živijo naprej, čeprav so zaradi raka izgubile otroka,

– zdravnikom, zdravstvenemu osebju in prostovoljcem, ki svoj poklic in čas namenjajo otroškemu raku.

Pri akciji so bolj poglobljeno sodelovale tri skupine v vrtcu (ena skupina otrok iz 1. starostnega obdobja in dve skupini otrok iz 2. starostnega obdobja). Za uvodno motivacijo so uporabili karte Zlata pentlja (večje formate), posnetke, ki so dostopni na spletu ali medvedka.

O dejavnostih in galerijo slik si lahko pogledate TUKAJ.