Teden ustvarjalnosti v 1. st. obdobju

TEDEN USTVARJALNOSTI (23. 1.–27. 1. 2023): POMLAD NEKE MLADOSTI

Vse skupine prvega starostnega obdobja smo v teden ustvarjalnosti stopile nadvse ustvarjalno. Najstarejša skupina je obiskala šolsko knjižnico, kjer jih je knjižničarka Urška Breznik razveselila s krasno knjigo Erica Carla: Od glave do peta. Ostale otroke, ki so malo mlajši, pa je knjižničarka obiskala kar v skupini in jih presenetila s pravljico Alenke Prezelj: Vesela kmetija.

Preizkusili smo tudi našo ustvarjalno stran in izdelali zanimive izdelke za prihajajoč likovni natečaj.

V sklopu tedna ustvarjalnosti pa smo izvedli še dejavnost v okviru projekta Otroštvo podaja roko modrosti, pri kateri sta se nam pridružili upokojeni delavki Jožica Perc in Lojzka Mori. Ob slikanici sta nam predstavili krasni pravljici, ki smo ju nato še skupaj obnovili. Zapeli smo jima pesmice, ki smo se jih do sedaj naučili, skupaj pa smo še malo zaplesali in se podružili ob slastni sadni malici.

Teden ustvarjalnosti smo zaključili še s skupnim druženjem vseh skupin in oddajo likovnih izdelkov.

Zapisala: vzgojiteljica Dunja Kelbič

GALERIJA FOTOGRAFIJ