MALI POHODNIKI – 2. POHOD

Drugi (zimski) pohod smo izpeljali v četrtek, 14. 3. 2024.

Začeli smo na igrišču šole in se podali proti Janževi gori. Vreme je bilo že skoraj pomladno. Ob poti smo izpeljali naslednje dejavnosti: reševanje ugank in šaljive gibalne dejavnosti, iskanje naravnih materialov za gozdno pojedino (nekaj hrapavega, gladkega, trdega, kar pika …), prikaz zimskih športov pri cerkvi, naloge po strmini navzdol (zadevanje debla s storži, objem dreves …), v dolini miru smo hodili z zavezanimi očmi skozi labirint ipd.

Tudi tokrat so nas vso pot spremljali predstavniki gorske reševalne službe in nam ob poti pomagali pri izvedbi dejavnosti ter skrbeli za varnost udeležencev. Imeli smo tudi postanke za požirek vode ter malico.

Drugega pohoda se je udeležilo 17 otrok iz vrtca, 7 otrok, ki ne obiskujejo vrtca (so starejši in že v šoli), 23 odraslih (od tega 4 zaposleni) ter 5 članov GRS Maribor. Skupaj se je pohoda udeležilo 52 udeležencev.

Pogledate si lahko tudi zimske uganke ter zimske športe z našega pohoda.