ŽOGICA NOGICA; 26. 3. 2024

V torek, 26. 3. 2024, smo otroke iz Zlate skupine povabili v igralnico 08 (Srebrna skupina) na lutkovno predstavo Žogica Nogica. Predstava je bila narejena po istoimenski zgodbi pisatelja Jana Malika. Glavni junaki v zgodbi so babica, dedek in žogica Nogica.

Ker je žogica lačna, se dedek in babica odpravita v mesto po dobrine zanjo. Ker se žogica med tem odpravi na potep z zmajem Tolovajem, sta dedek in babica obupana in se odločita, da jo poiščeta. Nasveti policaja, vojaka, strašila, ptička in kužka ju popeljejo do brloga zmaja Tolovaja, kjer jima z otrokovo pomočjo uspe odpihniti vse zmaje. Srečna žogica Nogica je ponovno nazaj doma in tako skupaj srečno živijo.

V izvedbo lutkovne predstave so bili vključeni vsi otroci. Nekateri so vodili lutke, dva otroka sta pripovedovala uvod in zaključek zgodbe, ostali pa so ob petju vseh igrali na boben in lajno. Otroci iz Zlate skupine so uživali v predstavi.

ZAPISALA: Tanja Lepej