5. 4. 2024: predstava Piščanček Pik

V pomladnem letnem času sva prišli na vrsto za izvedbo lutkovne predstave vzgojiteljici iz Zelene skupine. Vzgojiteljici sva povabili na predstavo vse skupine iz prvega starostnega obdobja. Ker je bil datum predstave po velikonočnem tednu, in sicer 5. 4. 2024, sva se odločili, da narediva predstavo na temo o piščančku. Tako nama je prišla na misel zgodba Piščanček Pik avtorja Marjana Mančka.

Zgodba govori o tem, kako je piščanček Pik iskal svojo mamico. Med iskanjem se je srečal s štirimi osnovnimi čustvi: strah, jeza, žalost in veselje. Na koncu sta skupaj z veseljem našla Pikovo mamo Kokljo. Vsi trije skupaj so se odpravili na zajtrk. Med iskanjem mamice sva zapeli pesem o piščančku Piku, ki gre takole:

JAZ SEM PIŠČANČEK PIK, PIK, PIK.

MAMICO IŠČEM, KJE JE TA HIP,

KDO MI POMAGA ISKATI JO.

MOJO PRELJUBO ZLATO MAMICO.

Otrokom sva želeli lutke približati na zanimiv način. Otroci so med samo predstavo zelo uživali. V pričakovanju so upali, da bo piščanček Pik na koncu le našel svojo mamico.

Zapisala Jana Pisnik