SIMBIOZA GIBA – UTRINKI 3. tedna

V okviru projekta Simbioza giba, smo se v sredo, 29. 5. 2024 vsi otroci 2. starostnega obdobja zbrali na šolskem igrišču. Tam sta nas pričakala dva rokometaša iz Rokometnega kluba Maribor Branik, ki sta se ravnokar ogrevala. Otroci so z zanimanjem opazovali in niso takoj vedeli za katero obliko športa gre. Ob dobrem opazovanju so ugotovili, da zaradi premajhne žoge in podajanja z roko, ne gre za nogomet temveč rokomet. Spoznali smo, kako se rokometaši ogrejejo, kakšna je tehnika podajanja in zabijanja na gol ter izvedeli kot zanimivost, da si pred pričetkom igre roke vedno namažejo z rokometno smolo.  Pri tem se nam je pridružila tudi nekdanja slovenska reprezentantka Anja Frešer, ki je znova dokazala, da še vedno zna zadeti na gol. Nič slabše od rok pa ni šlo niti našim otrokom, ki so se z veseljem preizkusili v zabijanju na gol.

Zapisala: vzgojiteljica, Urška Mlakar