14. 6. 2024: predstava Bobek in barčica

V petek, 14. 6. 2024, so se vsi otroci iz stavbe vrtca zbrali v igralnici Bele skupine. Ogledali so si lutkovno predstavo, ki je prirejena po zgodbi Anje Štefan: Bobek in barčica. Spoznali so Bobka, ki se je neizmerno rad igral ob jezeru ter se pretvarjal, da je kapitan, četudi ni imel čolna. Nekega dne pa so se mu sanje uresničile. Po gladini vode se je k njemu pripeljal prazen čolniček, v katerega je takoj splezal. To pa ni ostalo neopaženo. Na plovbi se mu je prva želela pridružiti miška, ki je v zameno za mesto v čolničku prinesla kremo z zaščitnim faktorjem in z njo zaščitila Bobka. Mimo je priskakljal zajec, ki je prav tako želel v čolniček, s seboj pa je prinesel steklenico vode, saj je v poletni vročini potrebno skrbeti za zadostno hidracijo. Iz daljave je vse to opazovala še žabica, ki si je prav tako želela v čolniček in je v zameno ponudila kapice iz ločja. Preden je druščina odplula, jih je ustavil še medved, ki je zagotovil, da jim bo s svojim telesom nudil senco. Žal se je čolniček prevrnil, takoj ko je vanj stopil medved, in premočena posadka je žalostna obsedela na bregu. Bobek se je domislil, da lahko s skupnimi močmi zgradijo nov čolniček. Tako so tudi storili v hladu gozda. Nov čolniček je bil dovolj močan za vse nove prijatelje in je nudil senco vsem članom glasno pojoče posadke.

Otroci so z zanimanjem spremljali dogajanje, nastopajoče živali pa so jih opomnile na pomen varnega bivanja na soncu v toplejšem delu leta.

Zapisala: Katja Perkovič