Gospa jesen (srebrna in rjava skupina)

Danes smo se odpravili v gozd in zraven povabili otroke Rjave skupine. Med raziskovanjem in igro v gozdu, je otroke presenetilo nepričakovano srečanje. Srečali smo gospo Jesen. Sprva so jo otroci samo z zanimanjem opazovali pri njenih opravilih. Ko se nam je približala, se je predstavila in nam povedala veliko zanimivega o jeseni in njenem življenju v gozdu. Pokazala nam je svojo košaro polno listja in raznih gozdnih plodov o katerih je stekel pogovor, zakaj in za koga jih nabira.

Povabila nas je še na bližnji travnik ob gozdu, kjer pa je imela jesenske plodove iz sadovnjaka, vrtov in polja. Tudi tukaj smo izvedeli veliko o pobiranju pridelkov in njihovi hrambi za zimo.

Gospa Jesen nam je obljubila, da nas pred zimo še obišče in skupaj se bomo odpravili opazovati kako se bo gozd spremenil. Ko sreča babico Zimo, pa ji pove, da jo pričakujemo in morda nas čez dober mesec ali dva obišče tudi ona.

 

Skupina: Srebrna skupina in Rjava skupina

Vzgojiteljici: Tanja, Polonca, Naja in Urška

Zapisala: Polonca Golič, OŠ Selnica ob Dravi – Vrtec Kobanček