MALI POHODNIKI – 3. POHOD (1. 6. 2024)

Tretji (pomladno – poletni) pohod smo izpeljali v soboto, 1. 6. 2024.

K sreči nam je bilo na ta dan vreme naklonjeno, kljub predhodni napovedi in dežju.

Zbrali smo se pri občini ter se podali pod Vinski vrh. Ob poti smo izpeljali naslednje dejavnosti:

• otvoritev makadamske poti navkreber: odrasli so naredili tunel skozi katerega so otroci tekli. Nato so se še sami sprehodili pot skozi tunel. Ker so imeli otroci veliko energije, smo tunel sestavili kar 3x.
  • igra barv in rastlin: otroci so vlekli liste z določeno barvo, ki so jo skupaj s starši pogledali na skrivaj. Istočasno so z glasnim klicanjem poiskali družine, ki imajo isto barvo. Ko so se zbrali so prejeli rastlino v njihovi barvi in skupaj so jo skušali ponazoriti z gibi. Vsi so bili zelo domiselni in nastale so čudovite “skulpture”.
  • elementi joge: Izbrali smo nekaj elementov joge, ki si ji lahko pogledate – elemente joge z našega pohoda.
  • počitek pri razgledni točki Masilo – Gril, kjer smo imeli zadnjo nalogo: iskanje travniških rož (ustvarjali smo barvno paleto).

Na razgledni točki Masilo – Gril so nas prijazno sprejeli in pogostili z različnimi domačimi dobrotami in sokovi. Imeli smo daljši postanek s čudovitim razgledom na občino Selnica od Dravi. Uživali smo v sončnih žarkih, dobri družbi in prijetnem klepetu.

Ob poti smo lahko vonjali bezeg, okušali gozdne jagode in češnje, seveda ni manjkal niti skriti zaklad, s katerim smo se malo posladkali tako majhni kot veliki.

Tudi tokrat so nas vso pot spremljali predstavniki gorske reševalne službe in nam ob poti pomagali pri izvedbi dejavnosti ter skrbeli za varnost udeležencev. Na tem pohodu smo prvič podrobneje videli vsebino njihove “reševalne” torbe, saj smo proti koncu poti imeli manjšo poškodbo oz. odrgnino.

Pohoda se je udeležilo 11 otrok in 30 odraslih (od tega 2 zaposleni ter 3-je člani GRS Maribor). Skupaj se je pohoda udeležilo 41 udeležencev.