MUZEJ – 2. DELAVNICA, 18. 1. 2024

V četrtek, 18. 1. 2024, smo imeli v vrtcu delavnice v izvedbi Muzeja narodne osvoboditve Maribor. Zaposleni so nas obiskali v oddelkih in nam predstavili delavnico z naslovom Kdor poje, slabo ne misli.

G. Uroš nam je predstavil potek izdelave otroške zvočne igrače. Otroci so pobarvali vsak svoj par palčk, med kateri smo vstavili trak, in že so se preizkusili v igranju na svoje zvočilo. Drugi g. Uroš pa nam je predstavil kar nekaj starih glasbil in zvočil, na katera je tudi zaigral. Predstavil nam je glasbila in zvočila, kot so: nunalca, drdra, kamenčki, čivnik, žlice, kitara in oprekelj. Otroci so poskusili igrati na kamne in žlice, brenkati na kitaro ter zaigrati na oprekelj. Ob kitari nam je g. Uroš za konec zapel tudi nekaj starih ljudskih pesmic. Otroci so ob izvedbi delavnice zelo uživali.

Zapisala: vzgojiteljica Naja Verhovčak