NOVIČKA – LUTKOVNA PREDSTAVA: COPER COPER MAŠKADARA

V četrtek, 24. 2. 2022, se je v sklopu projekta Lutke v vrtcu odvila 4. lutkovna predstava za otroke 1. starostnega obdobja. Naslov predstave je bil Ciper coper maškarada, zgodba pa je bila prirejena po originalu knjige Ciper coper medenjaki, katere avtorica je Ida Mlakar. Odigrali sva jo vzgojiteljici Urška Vračko in Urška Mlakar. Predstava je bila v sklopu pustovanja, vendar je bila zaradi počitnic izvedena predčasno, saj smo tako omogočili vsem otrokom, da si jo lahko ogledajo.

Zgodba govori o coprničkah Kuštri in Štumfi. Bili sta najboljši prijateljici in skupaj sta obiskovali coprniško šolo za male čarovnice. Ampak nekega dne sta bili že vsega naveličani, še posebej Kuštra, ki se ji ni dalo vstati in hoditi v šolo, kjer morajo delati vse na ukaz. Bili sta naveličani tega, da sta coprnici, zato je Štumfa nenadoma dobila idejo, da bi skupaj eno ušpičili. Kuštra je bila ob tej ideji seveda nadvse navdušena in povprašala je Štumfo, kaj je s tem mislila. Štumfa ji je odgovorila, da se bliža čas pusta in da takrat je dovoljeno biti prav vse. Lahko se spremenimo v gasilca, princesko ali kakršnokoli žival želimo. Kuštra je bila takoj za to in že sta coprali in coprali. Ampak prav vedno jima je spodletelo in sta druga drugo zacoprali v povsem nekaj drugega, kot pa sta želeli. Tako sta ugotovili, da je pa le pametno obiskovati šolo in se še tam kaj naučiti. Prav tako sta opazili, da jima za pravo pustovanje manjkajo krofi. Štumfa je imela pri sebi shranjen najboljši recept za slastne krofe, ki ji ga je dala njena babica. Tako sta s pomočjo otrok zamesili testo in z malo čarovniške pomoči otrok je nastal en velik slasten krof.

Po končani predstavi smo skupaj zapeli pustno pesmico in se zavrteli ob glasbi Romane Krajnčan Maškare.

 

Zapisala: Urška Mlakar