OB OTVORITVI NOVEGA VRTCA

V mesecu juniju smo obeležili 50 let predšolske vzgoje v Selnici ob Dravi. Stari vrtec je bil sezidan leta 1974, točno 50 let kasneje pa smo dobili stavbo novega vrtca. Vrtec je zgrajen iz slovenskega lesa, ima zelo nizek ogljični odtis, je energetsko varčen in zgrajen v skladu s smernicami trajnostnega razvoja. Vrtec Kobanček je v septembru sprejel 150 otrok, za katere bo skrbelo 26 strokovnih delavcev, zaposlenih pa imamo tudi 10 administrativno-tehničnih delavcev.

Naš vrtec se uvršča med sodobne slovenske vrtce zaradi kvalitetnega izvajanja vzgojno-izobraževalnih vsebin, pestre ponudbe nadstandardnih aktivnosti, odličnega obogatitvenega programa ter vključitve v zanimive projekte. Naša posebnost je, da izvajamo dodatne dejavnosti s področja športa in gibanja ter da otroci veliko časa preživijo izven igralnic na prostem. V povezavi z zdravim načinom življenja smo skupaj posadili nekaj dreves, otroci pa so ob otvoritvi pripravili darilca – poslikali so jabolka iz lesa. Zapeli so tudi pesmico Hitrih nog v vrtec, strokovne delavke pa so prvič zapele himno našega vrtca. Govore so imeli: ga. ravnateljica, ga. županja ter državna sekretarja g. Dejan Židan in ga. Eva Knez. Po prerezu traku so bili vsi gostje, starši in otroci povabljeni na ogled novega vrtca.

Iskrena hvala vsem, ki ste nam prostovoljno pomagali pri različnih delovnih akcijah, ko je potekala selitev stvari iz starih prostorov v nove. Hvala tudi vsem, ki ste donirali finančne prispevke za nakup opreme ali pa nam pomagali v kakršnikoli drugi obliki. Vse smo zapisali v knjigo donatorjev.

Veselimo se bivanja v tem okolju prijaznem objektu, ki ima velik pomen za celotno skupnost in s pozitivno energijo stopamo novim izzivom naproti.

Otroci so zaklad sveta. Z njimi se rodi upanje in možnosti za prihodnost, otroci pa nas tudi učijo, kako preprosto je biti srečen.

Vodstvo in kolektiv Vrtca Kobanček