PLAVALNI TEČAJ

V tednu od 4. 3. do 8. 3. 2024 ter od 11. 3. do 15. 3. 2024 smo za najstarejše otroke v vrtcu organizirali deseturni plavalni tečaj prilagajanja na vodo, kjer so otroci osvajali različne stopnje »Morskih konjičkov«.

Vsak dan so se otroci najprej dobro ogreli in razgibali ob bazenu, » na suhem«. Sledilo je tuširanje in delo v vodi.

Na začetku je bilo veliko igre, škropljenja, zabave, da so se otroci privadili na bazen in vodo, da so izgubili morebiten strah, se navadili na moker obraz ipd.

Otroci so se tekom tedna učili:

• potapljati glavo,
  • prilagoditve na gledanje pod gladino … pobirati igrače iz dna bazena, kjer imajo poden ipd.,
  • nadzorovati dihanje in prilagoditev na izdihovanje v vodo … zaporedni izdihi skozi usta pod gladino,
  • obvladovati plovnosti … »zvezdica« v hrbtnem položaju z učiteljevo pomočjo ali brez nje,
  • drsenja v vodi … odriv od stene in drsenje z glavo pod gladino in iztegnjenimi rokami,
  • postavitev ter delo rok in nog za prsno plavanje oz. »žabico«.

Otroci so bili vsak dan tako v majhnem kot velikem bazenu, kjer imajo poden. Nekaj otrok je bilo plavalcev in so plavali že v globokem bazenu ter osvajali tehniko prsnega plavanja in kravla. Ves čas so imeli na razpolago plavalne deske, »črve« … Vsak dan so se naučili kakšno novo igo ali pesem s plesom (v malem bazenu).

Otroci so zelo radi plavali pod plavalnim črvom ali ga preskočili. Premagali so strah in nekateri tudi splavali.

Učitelji plavanja (plavalni klub Ruše) so se iz dneva v dan prilagajali dinamiki in znanju otrok, jim vsak dan ponudili različne dejavnosti. Prav tako imajo velik posluh za otroke. Za naše otroke so na plavalnem tečaju poskrbeli naslednji učitelji: Matjaž, Klemen, Danijela in Saša.

Teden je zelo hitro minil. Otroci so o plavanju veliko pripovedovali v vrtcu (zapisali smo si tudi njihove izjave oz. utrinke). Vsako jutro so komaj čakali na čas, da se odpeljemo s kombijem v Ruše.

Izjave otrok si lahko preberete na naslednji povezavi: Otroci so povedali …

Na bazenu so bili otroci zelo poslušni. V kolikor je koncentracija vmes popustila, smo vse sproti uredili. Vsak dan smo bili tudi hitreje urejeni in pripravljeni za odhod na bazen ali odhod na kombi.

Bili so zares pogumni! Tudi plavalni učitelji so ob koncu tečaja pohvalili naše otroke. Pohvalno!

GALERIJA FOTOGRAFIJ – 1. teden (14 otrok iz Zlate skupine, 2 iz Turkizne skupine in 3-je iz Duha)

GALERIJA FOTOGRAFIJ – 2. teden (Srebrna skupina)