Teden otroka (skupine 2. starostnega obdobja)

Tudi v tednu otroka, smo en dan namenili gozdu. Poimenovali smo ga GOZDNI DAN RADOVEDNOSTI.

Skupine drugega starostnega obdobja smo se skupaj odpravile do bližnjega gozda, kjer je naša želja, da si naredimo našo gozdno učilnico.  Vsaka skupina je pripravila vprašanje na temo gozda in ga shranila v tulec, ki je bil v barvi skupine.

Tulci so bili obešeni na veje dreves. Otroci so se raztekli po gozdu in poiskali tulec v barvi svoje skupine, ter se pri njem zbrali. Skupaj so razmišljali o vprašanju in poskusili nanj odgovoriti. Vsa vprašanja so se začela z ZAKAJ, da bi prišli od »zakajev do zatojev«.

Po kreativnem razmišljanju in »deljenju zatojev«  z ostalimi prijatelji, smo se razkropili po gozdu in ga raziskovali ali se v njem igrali, po želji vsake skupine.

 

Skupina: Skupine 2. starostnega obdobja – Rdeča, Rjava, Zlata, Srebrna, Oranžna in Turkizna skupina

Vzgojiteljice: Petra, Jana, Naja, Urška, Aleksander, Urška, Tanja, Polonca, Vesna, Barbara, Ladislava, Darija

Zapisala: Polonca Golič, OŠ Selnica ob Dravi – Vrtec Kobanček