TRAJNOSTNA MOBILNOST

AKTIVNOSTI V OKVIRU TRAJNOSTNE MOBILNOSTI

Trajnostna mobilnost vključuje hojo, kolesarjenje, uporabo javnega potniškega prometa in alternativne oblike mobilnosti. Njen cilj je zagotavljanje učinkovite in enakopravne dostopnosti za vse, pri čemer je poudarek na omejevanju osebnega motornega prometa in porabe energije ter na spodbujanju trajnostnih potovalnih načinov.

Namen aktivnosti je, da spodbudimo otroke ter starše, da se v vrtec ter na popoldanske aktivnosti odpravijo na trajnostno mobilen način.

V našem vrtcu skozi vse leto skrbimo, da se vedemo trajnostno kar se da. V mesecu marcu smo temu namenili več pozornosti in se ob tem povezali tudi s šolo. Sledilo je takšno prijetno medgeneracijsko sodelovanje tudi z učenci, ki so nas spremljali na pohodu in za nas pripravili ”Prometni poligon”.

Ker se otroci vsak dan vključujejo v promet, in ker je varnost na prvem mestu smo velik poudarek namenili spoznavanju prometnih znakov, zaščitni kolesarski opremi,…

Pri aktivnostih smo vključili tudi starše otrok, jih dodatno motivirali za popoldanske aktivnosti, ki naj vključujejo čim več hoje, uporabe koles, rolerjev,….

Zapisala: Urška Mlakar