Zemlja je dobila vročino, 14. 4. 2023

Ker smo mesec april letos poimenovali Zeleni mesec, in v skupinah že potekajo številne dejavnosti s tega področja, sva se vzgojiteljici iz skupine Bibe odločili, da za tokratno predstavo izbereva zgodbo Zemlja je dobila vročino, po zgodbi Gorana Škobalja. Predstava je potekala v petek, 14. 4. 2023, povabili pa sva vse otroke 1. starostnega obdobja.

V zgodbi se majhen kalček in Dedek črv pod površjem pogovarjata o tem, kako se je svet spremenil. Ni več zelenja in dreves, otroci se več ne igrajo zunaj, vsi so zatopljeni v računalnike in v probleme modernega sveta. Iz kalčka se razvije prelepa marjetica, katere se deklica in mama na površju zelo razveselita. Deklica prevzame skrb zanjo in se odloči, da bo rešila Zemljo in vsa živa bitja na njej.

Da pa je bila predstava bolj zanimiva, sva na koncu vključili še vse otroke. Skupaj smo zaplesali na pesem »Če čebelice« in tako privabljali vse čebele in čmrlje, katerih bo naša marjetica vesela.

Zapisala: Tanja Lepej

GALERIJA FOTOGRAFIJ